Tóny písně aneb proč poslouchám metal

27. dubna 2014 v 16:29 | Veronica |  Úvahy
Určitě jste se už někdy setkali s člověkem, který tvrdil, že je hudba pro něj vším. Ale opravdu může být hudba pro člověka vším? Pokud hraje sám na nějaký hudební nástroj, píše texty, skládá hudbu nebo zpívá, určitě ano. Ale v dnešní době je hudba pro člověka (hlavně v teeenagerském období) jednou z nejdůležitějších věcí, bez které nelze býti. Já sama osobně se hudbě věnuji, jak jen to jde. Hraji na kytaru, píšu texty a snažím se nějakým způsobem zdokonalovat svůj zpěv. Už od dětsví pro mě hudba znamenala hodně. Chodila jsem čtyři roky do školního sboru, což sice není nějaká vyjímečná zkušenost, ale díky těmhle vystoupením ( které byli nejen v naší škole, ale i ve větších městech, jako je třeba Praha) jsem na vystupování před lidmi a trému už zvyklá. Na kytaru hraji něco kolem tří let, rok jsem chodila do kroužku,který bohužel poté zrušili. Teď se učím víceméně sama,ale příští rok plánuji zase začít chodit do kroužku kytary. Co se týče skládání textů, tak myslím, že je to ve mě jaksi odjakživa. Vždycky jsem v sobě měla nějakou potřebu psát, ať už příběhy, básničky, písně popř. blog, vždycky to ve mě tak nějak bylo. Takže tohle je jen můj další způsob vyjádření. Do svých textů vkládám vždy své vlastní pocity a je to pro mě způsob, jak vybít ze sebe své emoce, ať už dobré nebo špatné. Jedním z mých velkých snů je založit si metalcorovou kapelu. Nereálné? Kdo ví,co se stane, ale určitě se chci aspoň přiblížit svému snu a hudbou se nějakým způsobem živit. Protože je to něco co miluji,co mě baví a naplňuje mě to pozitivní energií.
Zkrátka hudba je pro mě vším.


Poslouchám převážně metal, rock a punk. Tenhle styl hudby mám ráda, protože se v něm nejvíc najdu. Zbožňuji řezné rány elektrických kytar, scream a emotivní texty. Za tu dobu co jsem na světě, jsem poslouchala už hodně stylů hudby a tenhle se mi zatím líbí nejvíce. Myslím, že je to opravdu styl hudby, ve kterém je pro každého něco. I když je na tento žánr pohlíženo z pohledu společnosti jako na odpad a jiní na něj pohlíží s úžasem , myslím, že je to jeden z nejlepších žánrů hudby vůbec. Navíc má také ze všech žánrů hudby metal nejvíce odvětví. Spousta lidí si pod metalem představí nějaký detah-core, což je jeden z nejextrémějších druhů metalu. Ale metal může být také "jemný", jako např. gothic metal, nebo love metal, což jsou skoro až ploužáky. Já sama osobně poslouchám v metalu od každého druhu něco, jak od black, gothic, screamo, glam metalu až po death metal,hardcore nebo horror core. Avšak moc nemusím klasické old school kapely, až na vyjímky. Nevím, nějak mě to..nebere. Ale nic proti nim nemám.
Mezi moje nejoblíbenější skupiny patří určitě Escape The Fate, tu skupinu zbožňuji. Určitě je vidět oproti předešlým albám, značný rozdíl, ale u nich se mi líbí oboje varianty. Tahle skupina mě rozhodně baví,texty jsou skvěle propracované. Co mi trochu vadí, je přechod Ronnieho Radkeho k Falling In Reverse. Nevím, neříkám že jsou FIR špatní, ale přijdou mi spíše do rocku, vyloženě mi nevadí, ale například písnička Bad Girls Club a určitě by se jich našlo více,je spíše do techna. A to mi přijde, že se k jeho hlasu nehodí. Zkrátka si myslím, že v Escape The Fate byl lepší.
Dále bych se chtěla zmínit o skupině, kterou zřejmě všichni znáte a to je Black Veil Brides. Ano, podle médií považována na nejznámější emo kapelu. Já jsem na téhle skupině začínala, takže je to taková srdcovka, ale jejich změna se mi zkrátka nelíbí. Nejvíce se mi líbilo první album a hlavně píseň a klip Knives and Pens. Potom mi jejich vzhled přišel až moc přehnaný. A až moc podobný skupině Kiss. A jejich nynější tvorba? Ta mi nic moc neříká. Neříkám, že se mi nelíbí, ale přijdou mi dneska jako komerční skupina a už nedělají tu hudbu jako dřív, dnešní tvorba je spíše hard rock.
Kdybych tu samozřejmě měla psát o každé skupině, kterou poslouchám nějaký takový delší text, byli bychom tu do zítřka. Takže jen krátce. V poslední době mě dost dostali dvě skupiny, na kterých ujíždím momentálně nejvíce a to jsou Motionless In White a Marilyn Manson. Neskutečně energická hudba a ty texty, wow. Opravdu skvělé kapely. Potom samozřejmě Nightwish a Within Temptation. Ach, jak zbožňuji ženy v metalu. Tady snad nemusím nic dodávat. Procítěné zpívání, sice možná až přecházející do opery, ale v kombinaci s kytarama je to neuvěřitelné. Opravdu dobře si s touhle kombinací umí tyto skupiny poradit. A jako poslední bych zmínila slovenskou skupinu The Paranoid. Tuhle skupinu znám jen krátce, ale svým posledním albem mě opravdu dostali. Každá píseň má výborný text a energické refrény, které člověka nakopnou. I když, určitě by to chtěla zapracovat na videoklipech. Snad ve všech jejich textech se najdu.
Zkráceně- hudba je pro mě vším a nedokážu si bez ní život představit. Doufám že se vám tahle poněkud delší úvaha na tohle téma líbila.
Metalu zdar. xD ^^
Wewí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarinka Sarinka | Web | 27. dubna 2014 v 17:00 | Reagovat

Nightwish :3 Veľmi pekný článok, určite ti dalo námahu napísať ho, ale je krásne spracovaný :)

2 Wewí Wewí | 27. dubna 2014 v 17:15 | Reagovat

[1]: děkuju^^ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama