Závislosti

4. května 2014 v 17:58 | Veronica |  Úvahy

Takže téma tohohle týdne jsou závislosti. Protože článek bude nejspíš trochu delší, máte ho v celém článku. :)


Nechci do vás valit nějaký sentimentální kecy, které slyšíte určitě často na přednáškách ve škole. Tohle mě opravdu na škole přijde vtipné,jak se do nás snaží hustit, jaké jsou drogy,alkohol nebo kouření svinstvo a přitom nás nepodvědomě navádí k jejich užívání. No, vemte si, když vám někdo něco zakáže, máte pak větší chuť to zkusit. Mám pravdu? Jasně že mám. Ale zpátky k věci. Závislost jako taková málokdy vznikne u psychicky vyrovnaného člověka. Závilost začne samozřejmě první dávkou, nečekaně od kamaráda. A pak už je jen otázkou, jak se člověk co nějakou tu látku požívá, cítí, jak to na něho působí. Když je právě v nějakém nesprávném psychickém rozpoložení a má problémy a nějaká činnost, věc,mu přináší bezstarostný pocit úlevy, tak proč ten pocit nemít častěji? Potom je vlastně daná věc útěk od bolesti, bez které postupem času nemůže (nebo si myslí že nemůže) existovat. No a to už je pak problém. A nemusí to být zrovna ty "velké závislosti", ale i třeba přejídání, sebepoškozování, cvičení. Závislý může být člověk teoreticky na čemkoliv.
Naproti tomu, nemyslím si, že některé věci jako takové jsou škodlivé. Například alkohol. Myslím, že pokud člověk "umí pít" a je v dobré kondici jak fyzické tak psychické, nevidím problém. Mezi přátely, dát si pivko. Why not? Stejně jako hulení trávy. Když jste v partě a chcete se pobavit. To si nemyslím že je až tak špatné, jednou za čas. Bohužel je dost časté, že právě lidé co začínali na trávě, později skončili u perníku, heráku, atp. Nezvládli to. Ale tak ať si každý na to vytvoří svůj názor. ^^ Samozřejmě alkohol i hulení ničí zdraví. Ale to i léky,antibiotika a podobné věci co do nás zdravotnictví cpe.
Tak to jsme si odbyli tu první část článku. >.<

A moje závislosti?
Nebojte se, já drogy neberu :D . Ale nějaké závislosti určitě mám. Pár z nich vám představím.^^

Hudba
Hudba, hudba všude. S hudbou vstávám, jdu do školy, o přestávkách, někdy i v nudných hodinách, když někam jdu, doma, než usnu. Provází mi celý den a upřímně? Už mi to ani nepřijde nijak divný. Prostě je to pro mě součást života, jako pro někoho třeba, že si každé ráno dělá vločky s mlíkem. Poslouchám (nečekaně) metal, rock a punk. Nepohrdnu ani jiným stylem hudby, ale v tomhle stylu hudby se nejvíce najdu. :) ale mám odpor k popu a technu >.<

Seriály
Jakmile se nudím, jdu se koukat na seriál. A jak se na jeden seriál začnu koukat, nedělám nic jiného než koukám na ten seriál dokud ho nedokoukám do konce. Momentálně koukám na tři seriály. A to Amerika Hledá Topmodelku, American Horror Story a The Vampire Diaries. Ale nepohrdnu ani animáky nebo klasikou- Teorie Velkého třesku- mám zhlídlí už celý. :D a jinak samozřejmě ještě anime- forever :3
Btw. Dneska začíná na Prima Cool, třetí řada AHS ^^

Kofein
Ať už v kafi nebo v energy drinkách. Jsem na koefinu závislá. Není to úplně tím, že bych málo spala, ale prostě...potřebuji se vždy ráno nakoupnout...a kafe je muj velký pomocník. x))

Myslím že to by mohlo být vše. Těch závislostí je daleko víc, ale to už by bylo moc dlouhé. Takže doufám že stačí.
Werča :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama