Existuje láska na celý život? aneb rok spolu

3. října 2015 v 13:20 | Veronica |  Úvahy
Je to možná příhodné, že zrovna včera jsem přidala básničku, která byla na podobné téma, ale zrovna dnes je pro mne významný den. Rok. Rok spolu*- totiž s mým přítelem a já tomu zkrátka nemohu stále uvěřit..Přijde mi to pořád jako bychom se poznali před měsícem a to jsme spolu téměř každý den už po celý rok. Prostě tomu nemohu uvěřit.
Ne, že by rok nebyla dlouhá doba, ale ani to není zrovna zlomek sekundy. Proto jsem se rozhodla zamyslet se nad tématem- Existuje láska na celý život?


A existuje? Sama možná ani nevím. Vím jenom, že už rok mám neuvěřitelné štěstí :)
V dnešní době spousta teenagerů s kterými tříská puberta, vidí vztah jako nějaký životní achievment- který už unlocknete, tak jste sice za borce nebo za žádanou slečnu, ale tím to končí. Vše končí u fyzického vztahu. Dál se nic neděje.Ale abych začala, pokládám si otázku- o čem je vlastně vztah?
Ale je nutno si uvědomit, že vztah není jen o krásných dotycích ..ale o důvěře.
O sdílení vzpomínek, myšlenek a názorů.
O společné komunikaci, intimitě a hlavně-o lásce. Nemluvím o zamilovanosti, o podlamování kolen a motýlích v břiše, ale o nekončící oddanosti tomu druhému. Chtíč snést tomu druhému modré z nebe a nikdy ho neopustit. Nikdy.
O hádkách. Které sice probíhají často, vždy však končí usmířením a polibkem.
O bezpodmínečné důvěře. I kdybych odjela na půl roku pryč- musím vědět, že mi můj protějšek zůstane věrný. I kdyby mi všichni říkali, že mě za rohem podvádí s jinou- neuvěřím.
O sexu. Který není jen o uspokojení sama sebe, ale hlavně o uspokojení toho druhého. Je to o společné souhře těl, pohybů, slov..Kterou jen tak s cizím člověkem nezažijete.
O pochopení toho druhého- i když je to občas velmi těžké. Každému z nás v některých chvílích chybí trocha empatie, hlavně když máme vztek. Přesto však po vychladnutí je nutno si vše vyjasnit a rozumět si.
O starosti. Mít o druhého strach, bát se o něj a když je nemocen, udělat první poslední.
O ránech. Není nic hezčího než se probudit v jeho náručí.

Mohla bych tu vypsat dalších x důvodů, ale tady to utnu. I kdybyste se však snažili jakkoliv, dokonalého partnera nenajdete. Protože vztah není o tom být s někým dokonalým- je to o tom, že dva nedokonalí lidé spolu tvoří dokonalý pár.
A myslím, doufám- že já toho svého nedokonale dokonalýho človíčka už našla.
Moc se těším na dnešní den. Nebudu sem psát, jaký je program. (zatím, nechci to zakřiknout x) Ale bude úžasný. *klep, klep, klep*
Rozdíl oproti tomu jaká jsem byla dne, kdy ses mi poprvé podíval do očí...je neuvěřitelný. Byla to naivní 14letá holka, co si myslela, že ji svět leží u nohou. A Ty jsi ji za ten rok změnil- k lepšímu. Pomohl od špatných návyků, občas hloupého chování..Jsem vděčná.
Rok je možná chvíle, ale já vím, že není poslední.
Miluji Tě.* protože jsem nechtěla "lhát", ale nepřišlo mi vhodné to kompovonat do textu, tak aby vše bylo na správné míře- výročí máme 19.9..jenže se vyskytly různé problémy, kvůli kterým výročí oslavujem o 2 týdny později, čili dnes. Proto to beru, že je to dnes rok, i když už je to rok a dva týdny :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama