Padesát odstínů temnoty

11. října 2015 v 21:14 | Veronica |  Knižní recenze

Knižní recenze- Padesát odstínů temnoty


Bylo, nebylo...Ale ne, to už jistě známe. Příběh pokračuje v momentě, kde skončil- u rozchodu Any a Christiana. Samozřejmě nečekaně během pár chvil se tato dramatická dvojice dává opět dohromady, ovšem s jinými podmínkami. Bez smluv, bez povelů, bez dominance a submisivity. Christian je rozhodnut o zkoušce normálního, tkz. vanilkového vztahu. Během jejich srdceryvného odloučení si totiž uvědomil svou lásku k Anastasii. To však Ana není schopna pochopit a trpí myšlenkou, že mu nikdy nebude dost dobrou sexuální partnerkou, protože nedovede plnit funkci sub. Do jejich nově krásného a romantického soužití se však přimíchavají tři ne moc dobré postavy- Anastasiin nadřízený Jack Hyde, Christinova bývalá sub Leila Williams a vůbec nejdůležitější paní Robinsonová- Elena Lincoln, žena která zasvětila patnáctiletého Christiana do světa BDSM. Zvládne Christian mít vztah ve kterém není dominující, ale naopak jsou si oba partneři rovni? A zvládne Ana zkousnout Christianovu temnou minulost a neopustit ho?


Tak je to zase tady, zase recenze na knihu z této kontrovezní trilogie. Proč jsem se vůbec rozhodla přečíst si další díl? Ani sama nevím. Konec předchozího dílu mě velmi zklamal a popudil- ne ani tak kvůli "spisovatelskému talentu" autorky, ale spíš kvůli jasnému náznaku marketingu. Ale to je jiná pohádka. Zkrátka a jednoduše i navzdory tomu jsem se rozhodla pokračovat.
Jak už jsem psala u prvního dílu, celá tahle sága Padesát Odstínů je zajímavá a poutavá- nevím v čem, ale je. Byli teda pasáže, které byli nudné a musel se přes ně člověk tkz. překousat, ale mimo to se knížka velmi rychle čte.
Vlastně je celý tenhle díl na hodně romantické vlně ,je nespočet momentů , které určitě ženy jimž těkají biologické hodiny ocení. Dozvíme se spoustu o Christianově minulosti, ke konci i o klíčové zápletce- důvod, proč má Christian potřebu ubližovat ženám, speciálně brunetám.
Čím déle tento díl čtete, tím více vám dochází, jak hloupý byl ten první. První díl byl vlastně jen ukázkou toho, že Ana nedokáže být submisivní. Toť vše. Původní záměr autorky bylo napsat psychologický román a v tomhle díle se jí to i celkem povedlo. To se musí nechat. Dokonce i dokázala do příběhu zaplést trochu té akce a dramatu, moc pěkná práce. Byly chvíle, které mě vážně dostali. Ať už to byl smutek, napětí nebo zkrátka jen hromadící se hormony v hlavě- hodně mě tenhle díl překvapil.
Ale potom tu sou věci jako Anina hloupost, chvílemi už kolikrát debilita. Christian jí vyleje své srdce a snese ho na dlaň, vysvětlí proč už nemá potřebu provozovat BDSM, vysvětlí to jak pětiletému dítěti- a ona to stále nechápe. A taky- teď bacha trochu spoiler- uvědomění, že tihle dva se znají pár týdnů a na konci už sou zasnoubeni. Samozřejmě důvod proč zásnuby? je vysvětlen a nejspíš oprávněný. Ale jak i Ana tvrdí, skoro vůbec se neznají. Znají se po sexuální stránce, znají každý centimetr těla toho druhého, ale ani neví, jestli má ten druhý radši k práci čaj nebo kafe.
A potom jsou tu věci, které jsou hodně úsměvné. Jako třeba sex asi 6x denně trvající tři minuty a potom...snad pokaždé mají oba dva orgasmus ve stejnou chvíli..asi záleží na každém z nás, ale opravdu se vám zdá, že to má něco v dočinění s realitou? xD


+rozvedení zápletky
+rozuzlení děje
+napínavá atmosféra

-chvilkama opakující se děj (též uspěchaný)
-sex kolikrát ubírá na reálnosti

Tenhle díl bych naproti předchozímu hodnotila spíše kladně. Proto ho hodnotím 3,5 hvězdami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama