Mé zkušenosti s barvením (My Hair Timeline)

14. listopadu 2015 v 13:48 | Veronica |  Všechno o vlasech
Tááákže. Opět jsem tu s něčím novým. Poslední dobou si říkám, že zakládám spoustu nových rubrik a nikdy je pořádně nedokončím nebo..do nich zkrátka přispěji jedním, dvoumi články a končím. Omrzí mě. Tohle je však doufám něco jiného. Ti co mě znají, vědí, že já osobně jsem do vlasů neskutečně ujetá, jsem na ně haklivá a nevím co ještě všechno. Proto jsem se rozhodla začít s rubrikou, která bude jen o vlasech. Proč? Protože článků o vlasech není nikdy dost. První článek - velmi stručně o mých zkušenostech s barvením a hlavně tu budu ukazovat fotky z mého emo/scene období, takže se prosím nesmějte a snažte se to brát seriózně. Také se o to pokusím. So enjoy :X
Přírodní barva vlasů a mé počátky

Upřímně, už od doby kdy jsem se jako každá holka kolem svých 11-12 začala poprvé zajímat o svůj zevnějšek, vždy mě nejvíce trápily vlasy. Obličej- docela ušel, postava taky fajn, ale ty vlasy, achjo. Jejich přírodní barva je něco mezi špinavou blond a světlou hnědou a vždycky jsem tu barvu nesnášela. I přesto, že se dnes najdou lidé co tvrdí, že moje přirodní barva byla nejlepší- pro mě ne. Nemám ji ráda a neplánuji se k ní někdy vrátit. Jenže nečekaně moji rodiče nesouhlasili s tím, abych si vlasy obarvila, snažila jsem se je ozvlášnit nějak..jinak. Ale to sem nepatří.Když mi však bylo 13 a blížili se Vánoce, tak se mi konečně podařilo zlomit tu větev a směla jsem jít ke kadeřnici si obarvit vlasy. Vždy jsem milovala emo a scene účesy. Proto jsem si už měsíce před tím česala tkz. patku, která ale upřímně vypadala naprosto příšerně. Jako kdybych měla helmu :D
Barvu jsem zvolila mahagonovou hnědou a na mojí ofině či patce jsem měla růžovou, která se postupem času vymývala do červené, což byla naprostá bomba. Ty vlasy mi vydržely relativně dlouho a moc dlouho jsem je ani nepřebarvovala, jenom hnědým tužidlem odrosty.
Nemám tucha co to bylo za značku barev, ale na to, že to bylo mé první barvení, dopadlo opravdu dobře. Celková proměna vlasů ( i s mírnějším stříháním) stála něco kolem 600-700. Pro někoho možná pálka, pro mě to však byl dárek k Vánocům.


Postupem času>>


Fialová éra

Když mi táhlo na 14, k narozeninám jsem si přála další proměnu- tehdy jsem zatoužila po fialové. Ze začátku bylo přemlouvání doma opět úmorné, ale po chvíli naši povolili. Měla jsem vlasy a vše naplánované, jenže asi pár dní před mou návštěvou mi v hlavě něco cvaklo a já se rozhodla, že si vlasy zkrátím. Ano, byla pravda že byly celkem zničené (žehlila jsem je totiž každý den a nepoužívala žádnou ochranu před teplem), ale následné obarvení spolu s krátkým střihem působilo..no ne tak, jak jsem si úplně představovala. Nakonec jsem skončila s vlasy zhruba po ramena, po pravé straně jsem měla odbarvený pramen a na něm zářivou růžovou, přes zbytek patky fialovou a na ostatních vlasech tradičně tmavě hnědou. Tahle návštěva mě stála skoro 800, přesné číslo si již nepamatuji. Jenže fialová a růžová byly barvy gelové, takže se hned po prvním umytí vymyly. Jako by tam ani nebyly. Koupila jsem si tedy fialovou gelovou barvu v kadeřnických potřebách a používala ji po každém umytí (což nebylo zas tak pro vlasy hrozné, jelikož jsem dávala fialovou jen na ofinu a gelové barvy neničí tolik vlasy, ale zase moc nevydrží) .


Zpátky k červené

Tahle fialová mě však brzy omrzela a tak za zhruba dva měsíce šla pryč . Nahradila ji červená, s tím rozdílem, že byla na všech vlasech. Tentokrát jsem se však rozhodla nejít ke kadeřnici a obarvit se doma. Ze začátku jsem se barvila jenom barvou od Palette- Salon Colors v odstínu 6-88 Intenzivě červený jenže..jak to říct. Bylo to zrovna v období léta kdy vlasy byli vlastně prakticky pořád na slunci, takže barva byla brzy od sluníčka tkz. "vyžraná" proto jsem si za prázdniny obarvila vlasy touhle barvou hned třikrát. S přihlédnutím k tomu, že jsem některé prameny vlasů měla odbarveny již z dřívějška, tak výsledek stál celkem za prd. Pokud chcete zářivě červené vlasy, nesahejte po barvách z drogerie. Neudělají takový účinek jako ty gelové a navíc barvy z drogerie ničí vlasy x krát víc. Vlasy jsem si barvila snad každé dva měsíce, ne-li dříve a musím říct, že tahle moje drogerková červená mi vlasy pěkně zničila. Nejen sama o sobě, ale i mojí hloupostí, že jsem si vlasy barvila tak často. S těmihle vlasy jsem byla u kadeřnice jen jednou a to, když mi odbarvovala vrchní prameny a hodila na vlasy červený přeliv. Nicméně tyhle vlasy mi vydržely půl rok. Postupem času jsem nepoužívala jen Palette, ale vystřídala spousty značek, výsledek byl však většinou totožný.


Woman in black

Protože půl roku neustáleho starání se o červenou mě unavilo, rozhodla jsem se ji vyměnit za černou. Tu jsem taky barvila barvama z drogerie a taky to nebylo jednou, ač se jednalo o černou. Prvně jsem na to hodila barvu od Syoss Professional Perfomance v odstínu 3-3 Tmavě fialový v domnění, že je to černá barva s fialovými odlesky. No, nebyla. Když se na to dívám s odstupem, nevypadalo to až tak špatně..dalo to dohromady takovou tmavě hnědou s červenými odlesky. Nicméně jsem se za měsíc obarvila černou barvou od Palette Color Creme, která už dopadla lépe, ale co se nestalo- barva mi nevystačila, takže vzadu jsem měla některé vlasy červené. Zhruba za dva až tři měsíce jsem na to ještě hodila opět černou s odlesky do modré, abych překryla zbytek červených vlasů. Byla to zase barva od Palette Color Creme (odstín přesně nevím, viz. fotografie). Opět stejně jako u červených barvách z drogérie, tohle mým vlasům opravdu neprospělo.


Oživení černé

Opět po půl roce mě celé černé vlasy začaly nudit a já se rozhodla, že si nechám udělat u kadeřnice červený melír. Jenže můj první pokus o melír dopadl katastrofálně. Nebudu tady samozřejmě říkat, o které kadeřnictví se jednalo, ale slečna kadeřnice mě velmi..nepotěšila. Přesně jsem jí ukazovala mou vizi a výsledek byl úplně jiný. Obarvila mi celé vlasy na černo ( protože díky modrým odleskům už barva nebyla tak intenzivní) a na pár pramenů dala druh melíru, který odbarvuje a zároveň obarvuje. Musím uznat, že obarvení černé vydrželo opravdu dlouho ale ten melír, což byla hlavní věc o kterou mi šlo, nevyšel. Nevadilo by mi to tolik, kdyby si slečna neúčtovala 780 korun, které jsem u sebe sotva měla (netušila jsem že by mě návštěva mohla vůbec vyjít na tolik). A to jsem vypadala skoro stejně.
Druhý pokus jsem provedla za dva měsíce, tedy koncem prázdnin, kdy jsem šla k jiné kadeřnici u které jsem si nechala obarvit černě odrosty a o melír jsem se pokusila znovu. No výsledek byl parádní a tenhle "look" mám vlastně doteď. Odrosty jsem naposledy obarvovala asi před měsícem barvou od Syoss (což bylo asi tak 2 měsíce a půl od posledního barvení). Jinak červenou udržuji tužidly od Elysee v odstínů 48 Rubínová. Barvím po každém umytí, což je v pohodě, protože barevná tužidla neničí vlasy téměř vůbec.

První pokusDruhý pokus


A takhle vlastně vypadám doteď.
Shrnutím můžu říci pár rád;
Nebarvěte si vlasy příliš často, pokud to není nutné.
Pokud máte finance, radši běžte ke kadeřnici.
Pokud toužíte po zářivě červené, nepoužívejte barvy z drogerie.
Snažte se vždy používat barvy, které ničí vlasy co nejméně.
Používejte co nejmíň tepelných prostředků.
NIKDY si neodbarvujte vlasy doma, sami.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s barvením vlasů?
Já už si teďka dávám sakramentský pozor na to, co na vlasy dávám :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 gimoy gimoy | 15. listopadu 2015 v 12:47 | Reagovat

pravopisné chyby, hrůza :DDD

2 Veronica Red Veronica Red | Web | 15. listopadu 2015 v 14:47 | Reagovat

[1]: Ahoj. Tak trochu chápu, že někoho kdo má určitě z jazyka českého za jedna, pravopisné chyby bijí do očí, ale je nutno uvědomit si, že tenhle článek (ač se to nezdá) je textově mnohem víc obsáhlejší, než články, které normálně píšu. Vždycky po sobě články čtu a chyby si kontroluji, ale většinou se hlavně koukám na červeně podtržené slova a hlavně na správný slovosled. No, kvůli tvému komentáři jsem si celý článek přečetla ještě jednou a vlastně jediná chyba, která se opakovala bylo i/y na konci- neuvědomovala jsem si, že se v některých případech jedná o rod ženský a cpala jsem tam měkké i. To podle mě  ale není úplně do očí bijící chyba, no určitě ne taková, že by se to dalo nazvat takovou hrůzou jak píšeš..navíc, každý se může splést, ale jestli chceš být grammar nazi, posluž si :)

3 Kate Kate | E-mail | 17. května 2017 v 18:00 | Reagovat

Ahoj, krásně napsané!:) tvuj článek mi hodně pomohl při volbě jestli se barvt s barvou z drogerie nebo jestli se obarvit pouze tužidle (toužím po fialové, která nebude ani příliš tmavé ani světla :D) dvakrát jsem byla u kadeřnice na barvení a pokaždé katastrofa :/ Po prvé jsem si šla dát fialové ombre, které skoro hned sklezlo asi po 2,5 letech jsem šla ke kadeřnici znovu na celou hlavu do fialova.. což ale moc dlouho nevydrželo na to, že si účotvala 800.. takže moje zkušenosti nejsou moc dobré, ale i přes to budu hledat způsob jak své plánované barvy dosáhnout! :D Btw: jako emo/scene jsi byla hrozně cute ^^ avšak to i ted :) s pozdravem Kate

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama